چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390 - نمايش : 3243 نسخه چاپی

   تازه‌ترین آثار «ابوالفضل زرویی نصرآباد» به نمایشگاه کتاب رسید
قائم‌ مقام انتشارات کتاب نیستان گفت: کتاب‌های طنز با عناوینی همچون «حدیث قند»، «رفوضه‌ها»، «غلاقه به خونش نرسید» که توسط «ابوالفضل زرویی نصرآباد» به نگارش درآمده در نمایشگاه بین‌المللی کتاب عرضه می‌شود.

قائم‌ مقام انتشارات کتاب نیستان گفت: کتاب‌های طنز با عناوینی همچون «حدیث قند»، «رفوزه‌ها»، «غلاغه به خونش نرسید» که توسط «ابوالفضل زرویی نصرآباد» به نگارش درآمده در نمایشگاه بین‌المللی کتاب عرضه می‌شود.

 

   «حدیث قند» (مجموعه مقالات طنز‌پژوهی)، اثری پژوهشی ازابوالفضل زرویی‌نصر‌آباد در حوزه طنزنویسی است که تا برپایی نمایشگاه کتاب امسال منتشر می‌شود.

وی در این کتاب در قالب مقالاتی، تاریخچه طنزنویسی در آثار مشاهیر طنز‌پرداز فارسی و نیز برخی از معاصران را بررسی کرده است.

به گزارش ایبنا، علی شجاعی، مدیر روابط عمومی انتشارات «کتاب نیستان» درباره این اثر توضیح داد: در این کتاب مقالات متعددی در زمینه طنز‌پردازی و سیری در آثار بزرگان طنزپرداز ادبیات فارسی ارایه شده است. همچنین درباره آثار معاصران ایرانی در این عرصه نیز نقدهایی آمده است.

وی افزود: موضوع طنز و جهانی شدن و فرم‌شناسی آثار گل‌آقا نیز از وجوه و موضوعات دیگر مقالات متنوع این کتاب است؛ ضمن آنکه شخصیت‌های طنز کلاسیک فارسی نیز از محورهای مورد توجه مولف در این کتاب به شمار می‌روند.

«طنز و جهانی شدن»، «نگاهی گذرا به طنز در عصر مشروطیت»، «نگاهی گذرا به مفاهیم طنز و انواع شوخ‌طبعی»، «روحانیون شوخ‌طبع»، «طنز، انتقاد و رندی در غزلیات لسان‌الغیب حافظ شیرازی»، «مقدمه‌ای بر سبک‌شناسی دو کلمه حرف حساب»، «تاملی کوتاه در باب کمدی و روش‌های ایجاد فضای کمیک»، «یادی از مرتضی فرجیان» و «یادی از محمد قاضی»، از جمله مقالات این کتاب 319 صفحه‌ای است که به زودی از سوی انتشارات «کتاب نیستان» منتشر و در بیست‌و‌چهارمین نمایشگاه کتاب تهران ارایه می‌شود.

«غلاغه به خونش نرسید»(طنز افسانه‌های امروزی) نیز نام مجموعه داستانی از این نویسنده و طنزپرداز است که از سوی همین انتشاراتی به چاپ می‌رسد و در نمایشگاه امسال کتاب عرضه می‌شود.

نظرات کاربران
 سارا غلامی
سلام ای کاش میشد این کاریکاتوری که از جناب زرویی در این صفحه گذاشتید saveکرد و دوباره ای کاش میشد درمورد کتاب غلاغه به خونش نرسید بیشتر توضیح میدادید
ارسال نظر
* نام شما : 
پست الکترونيک : 
وب سايت : 
* نظر شما :